रौतहट १२ चैत्र पुर्वमन्त्री एवं नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी प्रदेश २ का अध्यक्ष प्रभु साहले कांग्रेसी केही नेताहरुले जनादेश बिपरित बोल्न थालेको र उनीहरुको मगज बिग्रदै गएको बताएका छन ।

गृहजिल्ला रौतहटको फतुआ बिजयपुर नगरपलिका ९ खैराटोलमा आयोजित विकास निर्माणको लागी अन्तरकृया कार्यक्रम लाई सम्बोधन गर्दै संघिय सांसद समेत रहेका साहले यस्तो धारणा राखेका हुन । सबै भन्दा पुरानो पार्टी भनाउने नेपाली कांग्रेसका नेताहरुले जनादेशको बिरुद्ध बोलेर मगज बिग्रेको पुष्टी गरीरहेको समेत सांसद साहले आरोप लगाए । बिगतमा राजा संग घाटी जोडिएको दल नेपाली कांग्रेसका केही नेताहरु अहिले राजतन्त्र,गणतन्त्र,हिन्दुराष्ट्,र संघियताको लागी जनमत संग्रहको माग गरेर समाजलाई पछाडी धकेल्न खोजेको आरोप उनले लगाएका छन । विकासको लागी देशमा स्थिर सरकार र समाजमा हार्दिकता नभए सम्म विकास सम्भव नरहेको उनको तर्क रहेको छ । देशमा संबिधान निर्माण पछी बर्षौको द्धन्द अन्त भएको अवस्थामा केही तत्व गणतन्त्र भन्दा राजतन्त्र नै राम्रे रे भनेर जनतालाई झुक्याउन खाजेको उनको भनाइ छ । नेपाल देश प्राकृतिक साधन स्रोतको धनी भए पनी बिगतका शासकहरुको कारण विकासमा पछाडी परेको चर्चागर्दै विकास निर्माणको सवालमा सबैदल एकहुन समेत उनले आग्रह गरेका छन । चुनावी घोषणापत्र अनुुसार आफुुले आफनो निर्वाचन क्षेत्र ३ मा बिधालय जाने छात्रा लाई निशुल्क साईकल,निशुल्क ल्यापटप,बितरण र धुँवा रहित क्षेत्र बनाउने योजना अनुसार बितरण गर्दैआएको ग्याँस सहितको सिलिण्डर,चुल्हो बितरणलाई निरन्तरता दिने उदघोष गरेका छन । प्रत्येक स्थानिय तहलाई मुख्य राजमार्ग संग जोडने निति अनुरुप जंगलसैया धन्सार,खतवहिया हर्षाहा चौक,सन्तपुर मलाही,लगायत दर्जन बढी नया सडक निर्माण र दर्जनौ सडक बिस्तार गराएको पुर्वमन्त्री साहले जानकारी दिए । अन्तरकृया कार्यक्रममा फतुआ बिजयपुरका उपमेयर कान्ती देवी,मेयर प्रत्यासी सुरेन्द्र यादव, वडा अध्यक्षहरु ब्रहम नारयण यादव,मनोज चौधरी,हिरा यादव,सन्जय साह लगायतका नेताहरुले मन्तब्य राखेका थिए । सांसद प्रभु साह फतुआबिजयपुर,गुजरा नगरपालिकाको बिभिन्न वडाहरुमा विकास निर्माणका लागी अन्तरकृया कार्यक्रम मार्फत विकासको योजनाहरु अगाडी बढाउने कार्यक्रममा लागेका छन ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here